ul. Harcerska 31, 43-436 Górki Wielkie
tel. 33 858 72 00
email: wicedyrektor.jaworze@zss.skoczow.pl

PRZYJĘCIE NA REHABILITACJĘ (DO SZPITALA)

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej oferty turnusów rehabilitacyjnych w Oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej dla Dzieci w Ośrodku „Bucze” w Górkach Wielkich. Placówka położona jest na rozległym obszarze, w pięknej okolicy pogórza Beskidu Śląskiego w gminie Brenna. Walory klimatyczne, krajobrazowe i przyrodnicze sprzyjają leczeniu dróg oddechowych. Ośrodek oferuje trzytygodniowy pobyt, w trakcie którego dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską oraz liczne zabiegi z zakresu rehabilitacji pulmonologicznej i ogólnorozwojowej. Aby uzyskać fachową pomoc w zakresie diagnostyki i rehabilitacji należy:

  • skontaktować się z lekarzem POZ w celu uzyskania skierowania do PORADNI PULMONOLOGICZNEJ lub ALERGOLOGICZNEJ,

  • umówić się na wizytę w poradni pulmonologicznej lub alergologicznej i uzyskać poradę oraz e- skierowanie do SZPITALA NA ODDZIAŁ REHABILITACJI PULMONOLOGICZNEJ DLA DZIECI (kod skierowania- 4311, rozpoznanie główne- nawracające infekcje dróg oddechowych).

W placówe dziecko może przebywać wraz z opiekunem. Opiekun płaci według ustalonego cennika.

 Turnus rehabilitacyjny rozpoczyna się obiadem, natomiast zakończenie turnusu rehabilitacyjnego kończy się śniadaniem w ostatnim dniu pobytu.Na oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej dla Dzieci w Ośrodku OLR "Bucze" działa szkoła, która zapewnia nauczania w zakresie podstawy programowej szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej - uczniowie realizują program szkoły macierzystej. Oprócz zajęc lekcyjnych w ośrodku odbywają się zajęcia wychowawcze, na których dzieci i młodzież rozwijają swoje zainteresowania pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Przydatne linki:

https://www.osrodek-bucze.pl/

Kontakt

Adres: ul. Harcerska 31
43-436 Górki Wielkie